Fred Perry a jeho vavřínový věnec

15. july 2010 at 10:29 |  ABOUT LABELS
fred

Historie značky

Když se řekne jméno Fred Perry lidem se často vybaví drahé oblečení
spojené s tenisem, ale málokdo ví, že značka nese název jednoho z nejúspěšnějších anglických tenistů v historii. Trojnásobný wimbledonský mistr se narodil roku 1909 ve Stockportu byl hráčem číslo jedna pět let. Po ukončení jeho slavné kariéry si chtěl založit svojí značku oblečení, a tak se spřátelil s rakouským fotbalistou Tibbym Wegnerem a spolu vynalezli tzv. čelenku pro hráče tennisu, která zadržovala pot. Tento projekt se stal velmi úspěšným, a tak se Fred s Tibbym rozhodli, že navrhnou i pár polo trik, které poprvé oblíkli hráči Wimbledonu roku 1952. Trika se stala velmi populární jak u profesionálních hráčů, tak u amatérů.
Logo s věncem z vavřínových listů vyšité na levé straně je stále důkazem hrdého vítězství a dodává člověku vzhled jako kdyby patřil do nějakého klubu. Po roce 1960 a 1970 se pár sebevědomých lidí z Británie sebralo a pokračovalo dál ve Fredově cestě a otevřeli obchod v Manchestru. Značka se dále rozvětvila do celé Velké Británie a později i do Francie, Kanady, Ruska či USA. Značka dnes patří z velké části Japoncům. U nás obchod není, pár kusů oblečení najdete v obchodě Paul Frank v Rytířské ulici v Praze.
fred2
fred4
nejznámější polo trika s dvěma pruhy

fred6
fred7
iu
v roce 2009 slavila značka 100 let od založení, na trh tak přišla nová trika se stovkou pod logem

fred8
fred10
fred9
Fred Perry prodává také tašky přes rameno

fred3
gf
Jako jedna z mála značek Fred Perry propaguje hudbu. Vlastní jeden hudební klub na Oxford street s názvem 100 club a je hlavním pertnerem Dot to Dot festivalu, kde hrály kapely jako Klaxons, The XX, New Young Pony Club nebo Friendly Fires. Značka si tak založila svojí stránku s názvem Subculture věnovanou hudbě, kde mimojiné jsou i hudebníci, kteří oblečení s vavřínovým věncem nosí (www.fredperrysubculture.com). Jedním z nejznámějších je například zpěvák Paul Weller, který pro značku navrhl i svoji vlastní kolekci. Patří sem ale i Amy Winehouse, která také navrhla vlastní modely. Určitě ale nesmím zapomenout na zpěváka z kapely Blur - Damona Albarna, který má ve svém šatníku bundu a polo triko, které často nosí na koncerty.

cel2
Paul Weller

grt
kolekce Amy Winehouse

cel
a Damon Albarn

tz
nejnovější kolekcí jsou trika s květovanými vzory, tudíž je vidět, že značka jde s módními trendy

fred11
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 nenarocny-teenager nenarocny-teenager | Web | 15. july 2010 at 10:36 | React

Ahoj u mě na blogu je první díl The Sims 2 komixu  Nenáročný Teenager... :) Mrkni hlasuj v anketě a mužeš zanechat koment :)) :-) Moc ti děkuji.
PS: Pěkný blog x))

2 Alyx Alyx | 15. july 2010 at 10:37 | React

Doufám, že otevřou obchod i u nás.

3 Kaci Kaci | 29. august 2010 at 22:50 | React

Zajímavé si to přečíst. A co takle Ben Sherman? Velice Anglický styl a třeba Kaiser Chiefs se u něj oblékali (pro obojí platí alespoň dřív, už ho delší dobu nesleduju)

4 joss joss | Web | 30. august 2010 at 9:43 | React

[3]: to jsem nevěděla, že ta značka s takovým terčem se jmenuje Ben Sherman, dík!

5 Kaci Kaci | 2. september 2010 at 11:38 | React

Není zač, jen bacha, ne všechny trika s terčem jsou od něj. Je to vlastně Britský znak (viz Anglické letctvo ;) Možná to víš, ale kdyby náhodou ne, informuji :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
karl

count web traffic

ANONYMOUS VISITORS