July 2010

Fred Perry a jeho vavřínový věnec

15. july 2010 at 10:29 ABOUT LABELS
fred

Historie značky

Když se řekne jméno Fred Perry lidem se často vybaví drahé oblečení
spojené s tenisem, ale málokdo ví, že značka nese název jednoho z nejúspěšnějších anglických tenistů v historii. Trojnásobný wimbledonský mistr se narodil roku 1909 ve Stockportu byl hráčem číslo jedna pět let. Po ukončení jeho slavné kariéry si chtěl založit svojí značku oblečení, a tak se spřátelil s rakouským fotbalistou Tibbym Wegnerem a spolu vynalezli tzv. čelenku pro hráče tennisu, která zadržovala pot. Tento projekt se stal velmi úspěšným, a tak se Fred s Tibbym rozhodli, že navrhnou i pár polo trik, které poprvé oblíkli hráči Wimbledonu roku 1952. Trika se stala velmi populární jak u profesionálních hráčů, tak u amatérů.
Logo s věncem z vavřínových listů vyšité na levé straně je stále důkazem hrdého vítězství a dodává člověku vzhled jako kdyby patřil do nějakého klubu. Po roce 1960 a 1970 se pár sebevědomých lidí z Británie sebralo a pokračovalo dál ve Fredově cestě a otevřeli obchod v Manchestru. Značka se dále rozvětvila do celé Velké Británie a později i do Francie, Kanady, Ruska či USA. Značka dnes patří z velké části Japoncům. U nás obchod není, pár kusů oblečení najdete v obchodě Paul Frank v Rytířské ulici v Praze.
fred2
fred4
nejznámější polo trika s dvěma pruhy

fred6
fred7
iu
v roce 2009 slavila značka 100 let od založení, na trh tak přišla nová trika se stovkou pod logem

fred8
fred10
fred9
Fred Perry prodává také tašky přes rameno

fred3
gf
Jako jedna z mála značek Fred Perry propaguje hudbu. Vlastní jeden hudební klub na Oxford street s názvem 100 club a je hlavním pertnerem Dot to Dot festivalu, kde hrály kapely jako Klaxons, The XX, New Young Pony Club nebo Friendly Fires. Značka si tak založila svojí stránku s názvem Subculture věnovanou hudbě, kde mimojiné jsou i hudebníci, kteří oblečení s vavřínovým věncem nosí (www.fredperrysubculture.com). Jedním z nejznámějších je například zpěvák Paul Weller, který pro značku navrhl i svoji vlastní kolekci. Patří sem ale i Amy Winehouse, která také navrhla vlastní modely. Určitě ale nesmím zapomenout na zpěváka z kapely Blur - Damona Albarna, který má ve svém šatníku bundu a polo triko, které často nosí na koncerty.

cel2
Paul Weller

grt
kolekce Amy Winehouse

cel
a Damon Albarn

tz
nejnovější kolekcí jsou trika s květovanými vzory, tudíž je vidět, že značka jde s módními trendy

fred11

Co chystá Topshop na podzim a zimu 2010?

14. july 2010 at 19:05 MODE
ertnz
tg
zuž
dfs
A Z TOHO PLYNE, CO SE BUDE NOSIT...
 • kožíšek nebo ovčí vlna na bundách
 • kožené bundy
 • pleteniny
 • letecké čepice
 • minimalistické kabáty
 • punčocháče

Prague fashion week 2010

13. july 2010 at 17:22 THE EVENTS
4. září proběhne v Praze módní týden, kde bude představeno několik českých i zahraničních návrhářů. Vše se uskuteční v Pařížské ulici na 80 metrovém mole. Šanci dostanou i začátečníci, kteří se utkají v soutěži New Fresh Style 2010. Porota v čele s Liběnou Rochovou vybere vítěze a ten odletí do Paříže.

week2Cartier na Pražském hradě

9. july 2010 at 19:25 THE EVENTS
cartier

9.7. - 17.10. 2010 v Jízdárně Pražského hradu

se koná výstava šperků značky Cartier. Tentokrát tato prestižní značka známá svými precizně vyzdobenými až kýčovitými šperky je k vidění rovnou v hlavním městě, kde se stala doposud největší výstavou ve své historii hned po New Yorku, Londýně, Paříži, Berlíně, Moskvě a mnoho dalších velkoměstech. Na slavnostním zahájení expozice jsem byla i já a popíšu vám průběh a pár zajímavostí z onoho večera. A proč jsem měla tu možnost být právě tam? Můj táta je totiž hlavním designérem této výstavy pojmenované Síla stylu. Leskne se zde přibližně 350 šperků, cena je samozřejmě nevyčíslitelná. Celý slavnostní večer zahájila Livie Klausová, která je patronkou. Do sálu se postupně hrnulo spousta lidí, a tak nezbývalo než pustit nedočkavé hosty do výstavního sálu. Já si vše vždy představuji velkolepější a pak jsem často zklamaná, ale to o této události nemohu říci, v jednoduchosti je totiž krása a to nám Cartier na hradě přesně ukazuje.
A jak to tak bývá na party nechyběli ani nejrůznější celebrity. Letos přijela herečka Monica Bellucci v černých šatech. Mezi českými "hvězdami" se zde vyskytla Ilona Csáková, Marek Vašut, modelka Verešová, Dara Rolins v růžových balonkových šatech, Gottová, Blanarovičová a další méně známí. Musím přiznat, že jsem čekala slavnostnější róby a přítomná šatstva zrovna nebyla tak ohromující jako na jiných Cartier večírcích. To já jsem si vystačila s modrými sametovými retro šaty a s černými Camper boty na podpatku (cesta na hrad mě tak málem zabila:) Čekání na slavnostní večeři před Španělským sálem bylo dlouhé a trochu otravné, protože každou chvíli u vás stál nějaký číšník a nabízel jednohubky. Pak se lidé usazovali na svá místa s cedulkou se jménem. Nejdříve to měl být catering pro britskou královnu, nakonec se z toho vyklubal catering z Mnichova. Jako první chod byl pravý kaviár se salátem a nějakým dresingem, poté humr s lehkou omáčkou a koprem, následovalo telecí maso s kaší, hráškem a liškami, nakonec čokoládový dezert, na který jsem už ale nebyla. Večeří provázela vážná hudba, poté atmosféru přerušil Pavel Šporcl se svými houslemi.

c1
c7
c6
nejdražší šperk - Mahardžův náhrdelník
c5
drako-rybí náramek
c8
můj nejoblíbenější - zlatý Snoopy (vpravo dole)
c3
slavnostní večeře s menu ve francouzštině

Alternativní česká bižuterie

2. july 2010 at 11:02 JEWEL BOX
Scháníte netradiční šperky? Značka Schmucig je tu pro vás. Pestrobarevné náušnice, náhrdelníky a brože s portréry hvězd stříbrného plátna nebo v jednoduchém barevném designu navrhuje a vyrábí absolventka plzeňské Filozofické fakulty Adéla Svobodová. Vlastní motivy vytváří v různých grafických programech a na kovových komponentech je zalévá do křišťálové pryskyřice. Přijďte se podívat na vlastní oči. Obchod sídlí v Tovární 4 v Plzni (mezi VŠ menzou a Plazou).

xas
cx
aaqe
aw
...hlavní tváří nové retro kolekce je Audrey Hepburn
dw
uz
...a nechybí ani David Bowie

Look měsíce

1. july 2010 at 16:26 MODE
look1
look2
 • květované šaty
 • džínová košile
 • retro aktovka
 • páskové sandály
 • plastové náramky

KDE SEHNAT PODOBNÉ OBLEČENÍ:

 • šaty - Zara (aneb červnové slevy se vyplatí), Topshop, Promod
 • kabelka - Stradivarius
 • sandály - Zara, Topshop (mají černé gumové), Vagabond
karl

count web traffic

ANONYMOUS VISITORS