TAK JSEM SE DOČKALA…KASABIAN NAŽIVO!

5. june 2010 at 12:35 |  ONLY MUSIC
kas
Pokud si chcete přečíst celý příběh, klikněte na celý článek.....


Bylo úterý, první den v červnu, seděla jsem v autě a za poslechu mixu hudby s Gorillaz, Broken Bells a Kasabian jsem pročítala bedekr Berlína a pila Red Bull. Za okny se míhaly nápisy Ausfahrt a já si ani neuvědomovala, kam to vlastně jedu. Při každém nápisu Berlin jsem koukla na hodinky a počítala, kdy tam asi budem…uběhly dvě a půl hodiny a už jsme zatáčeli do ulice, kde stál náš hotel Relaxa. Po vybalení všech nepotřebných věcí jsme vyrazili do ulic a než jsme se zorientovali, skončili jsme v thaiském fastfoodu s mísou plnou nudlí se zeleninou a kuřecím masem. Všechno jsme to (jak to v čínských restauracích bývá) samozřejmě nesnědli. Cestou zpět jsme pomalu kráčeli a se ségrou nevěděly, kam se máme koukat. Tak za prvé: v Berlíně jsem ještě nebyla, kolem se mohli potulovat členové Kasabian a nebo někde mohl být zpěvák z kapely Travis, který mimochodem taky žije v Berlíně (sice o kus dál ale stejně) a vůbec všude bylo spousta zajímavých lidí, kteří by pasovali na stránky Sartolialist nebo Face Hunter (já samozřejmě s černým sáčkem, pruhovaným trikem, skinnama a s kostkovaným šátkem také :) No a pak nás čekala příprava…namalovat se, nakreslit logo Kasabian na ruku, nabít mobily a vytáhnout vstupenky.

Než jsem se stačila nadechnout, ocitla jsem se před klubem Astra, kde už stála pár metrová fronta a já si tak oddechla, že je budu mít celkem nadosah. I to se neobešlo bez čekání a nervů, jestli nás tam vůbec pustí…stačilo razítko s kačenkou, ruka trhače lístků a byla jsem tam!
Jak popsat ten klub? Dost jetej, ale prostě klasický klubový prostředí, s retro nábytkem, špinavými zdmi a s tmavými kouty. Koupili jsme si džus s vodkou a konečně trika Kasabian za 60 Euro, který stejně skončilo za mými kalhoty, protože už nebylo příliš času ho dát do šatny, kde se stejně tísnilo stovky nedočkavých fanoušků. Čekání a čekání…moje oblíbená činnost, ještě, že jsme měli fotoaparát a džus:) Po pár desítek minutách už jsem necítila nohy a světla se konečně začala zaměřovat na stage a z kouře se vynořil předskokan. Jméno Roman Fischer vám asi nic neříká…no krátká upoutávka…mladý zpěvák z Německa, který zpívá anglicky a hraje takový indie pop. Ani jsem se nenudila, protože zpíval dobře a byl to docela fešák.

A pak už jsem počítala vteřiny…one, two a na pódium kráčí Jay, za ním Ian, Chris, Sergio a pak se zvedá vlna a s ní běží Tom. Publikum se rázem otrkalo a už to jelo. Stála jsem snad dva metry od Toma a zpočátku jsem ani nevěděla, kde to jsem a vůbec, co to hrajou za písničku. Po minutě jsem zjistila, že je to Fast Fuse a pak nás vlna berlínských teenage s cigaretou v puse vytlačila dozadu a už jsme stáli tak pět metrů od stage. Ani vteřinu jsem se nenudila a poslouchala jsem Toma jako cvičenej pes: ruce sem, ruce tam…lepší než hodiny tělocviku. Kvalita zvuku samozřejmě nebyla žádná bomba, Tom zpíval jako vždy s chutí, Sergiovi to občas ujíždělo, ale jeho kytara a kouzelný klobouk všechno zachránily. Asi v půlce se Tom vzdal červené košile a vyměnil ji za černou květovanou, kterou měl nedávno na koncertě pro "Keep A Child Alive".

Atmosféra byla opravdu vydařená a lidé občas trochu moc rozveselení. Při Vlad The Impaler se uprostřed udělal kruh a mladí v něm skákali, což jsem opravdu nepochopila proč to dělají, nicméně Sergio je za tu show nakonec pochválil. Po hodině jsem byla zpocená jako Paroubek, obávala jsem se ale konce, hlavně když odešli a pak si je publikum muselo znova vyvolat. Tom se nakonec dočkal daru od prvních řad. Ne nebyl to plyšový E.T., ale gumový medvídci Haribo:)(jen by mě zajímalo, jestli ten balík snědl nebo to někomu dal). Koncert zakončilo obrovské aplauzo a dostat se ke dveřím bylo dost náročné, protože jsme měli zalehnuté uši a všude kolem se válely plastové kelímky. Tak to byl můj první koncert s Kasabian...

kas1
kas2
kas3
Předskokan Roma Fischer

kas10
A už to jede!...jediná fotka, kde je máme všechny pohromadě.

kas8
kas4
kas6
"Raise your hands!"

kas5
kas7


 

2 people judged this article.

Comments

1 Nikki Nikki | Web | 8. june 2010 at 21:11 | React

áá bože! Víc nedokážu říct...
Už abych je taky viděla :-P

2 £ondongirl £ondongirl | Web | 11. september 2010 at 10:17 | React

Wauuu ! Takhle nějak si představuju prvou Kasabian atmosféru! Musela to bejt bomba...!! :)

3 joss joss | Web | 11. september 2010 at 10:41 | React

[2]: to jo! nikdy na to nezapomenu!:)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
karl

count web traffic

ANONYMOUS VISITORS