Láska jménem Skinny Jeans

16. april 2010 at 19:15 |  MODE
15
Skinny, slim-fit nebo cigaretové kalhoty si vemete jednou a hned se do nich zamilujete...není divu...prodlužují nohy a boty se v nich neztratí, jenom dělají nohy mírně do O. Každopádně hned je vidět, že neposloucháte hip- hop, ale spíš něco indie rockového a v tom to je- jsou totiž velmi spojené s hudbou...

Psal se rok 1950 a první "úzké" kalhoty nosila například Marilyn Monroe, Sandra Dee nebo Elvis. V té době byly spojeny hlavně s country hudbou a později s rock and rollem, kde se zrodilo jméno Teddy Boys, což bylo označení pro mladíky, kteří navštěvovali v 70. letech tancovačky a promenádovali se tam s mrkváčema, sakama a hippie košilema. A zrodily se první rockové kapely jako Rolling Stones, The Clash a Sex Pistols, kteří přišly s červeně kostkovanýma kalhotama.

Roku 1980 byly skinny spojovány i s metalovýma kapelama. Tentokrát byly seprané a připomínaly prošlý jogurt, a k nim se přidaly Conversky. Nezapomínejme ani na Michaela Jacksona Freddieho Mercuryho, kteří tyto kalhoty často kombinovali s koženými bundami, šedýma tílkama a dodávali tomu grunge.
V devadesátých letech je začla objevovat mládež a poprvé je nosí i hiphopeři jako Kris Kross nebo Snoop Dogg.

Roku 2000 začíná boom. Modelka Kate Moss k nim nosí baleríny a kapela The Strokes to rozjíždí nový brit indie rock...A kdo se k nim později přidá? Arctic Monkeys, Kaiser Chiefs a Conversky, Franz Ferdinand nebo ze západu Kings of Leon. Stále se ale nejvíce drží v Británii, kde se za největšího nositele skinnů považuje komik Noel Fielding (můžete znát s Ajťáků jako Richmond), a tak dává nejevo, že sluší i chlapům. První, kdo přišel s pánskými slim-fit byl právě britský Topman a dnes se objevují téměř všude a kdo chce konečně dát najevo, že poslouchá indie hudbu, tak se ztrefil do správného.

Ještě v roce 2009 k nim přibyly tzv. leggins nebo jeggins, což už jsou jakésy umělé kalhoty z bavlny připomínající spíše legíny. A teď už jen můžeme doufat, že se nevrátí ty bledě modré zvonáče:)

rtz
Elvis a začátky

ert
The Rolling Stones a jejich první rovné kalhoty


wertz
The Clash

hghjkl
Američtí Kings of Leon si k nim berou kovbojské botky a vůbec se nestydí!

opo
Franz Ferdinand zase nosí pruhované nebo barevné

wet
Vlevo Noel Fielding a jeho klasická kombinace

erg
Kytarista z kapely Kasabian Sergio Pizzorno bez nich taky nevydrží
a nebojí se ani výraznějších vzorů

qa
Agyness Deyn

wz
Kate Moss to vzala po žensku a to s balerínama

q
Victoria Beckham

58
A nosí je teenageři po celém světě

m


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Nikki Nikki | Web | 17. april 2010 at 17:23 | React

Dneska jsem jdu ostříhat podle Agyness:D
a ty kalhoty miluju:)

2 joss joss | Web | 19. april 2010 at 19:06 | React

musela jsem o skinnech aspoň něco napsat.)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
karl

count web traffic

ANONYMOUS VISITORS